funkcionálně.cz

Přední český blog o funkcionálním programování, kde se o funkcionálním programování nepíše
komentáře článku 

XPath - co, proč a hlavně jak?Text komentáře


paranoiq (2015-01-02 09:19)
na XPath používám preprocesor, který některé složité konstrukce zjednodušuje a zavádí spoustu zkratek. i z toho jde pochopit, jak některé dotazy napsat - viz: https://github.com/paranoiq/dogma/blob/master/Dogma/Dom/QueryEngine.php#L27


mrtnzlml (2015-01-02 09:39)
V chrome develop režimu lze po kliknutí na uzel v HTML pravým myšítkem získat přímo XPath na daný prvek. Může se hodit, když člověk neví... (-:


Milo (2015-01-02 18:36)
Nejlepší česky psaný zdroj o XPath je kniha "PHP a XML" od Jiřího Koska. Perfektně vysvětlené identifikátory os a co vlastně zkrácené zápisy bez osy znamenají. Po přečtění se pak výrazy XPath sekají jedna radost :)


peter tutor (2015-02-25 15:38)
na starsom projekte sme potrebovali nieco rozsirit a konkretne nejake veci boli urobene cez XPath.
Tak som to posunul jednemu novsiemu clenovi v teame, ze nech sa to nauci, ze to bude potrebne. Na dalsi den mi to prisiel vratit, ze on blbosti robit nebude a ani sa to nebude ucit. Ze na to musime mat nejaku sci-fi kniznicu a hned mi aj X rieseni z rukava dal, co stacil na webe nastudovat za par minut.
Nedali mi a pozrel som si jeho CV a mal to tam! Ze ovlada super XPath! Na pohovore vyzeral akcny, ze ma rad vyzvy a ze sa chce ucit nove veci.
Nutit som ho nechcel do toho, to by iba robil nieco proti srsti a tak som ho musel z teamu vylucit. Nechapal. Mam pocit, ze v inom teame tiez nepochodil a musel odist.


Jakub Vrána (2015-02-28 21:08)
Vždycky, když jsem s XPath něco dělal, tak jsem si otevřel http://www.kosek.cz/xml/xslt/vyrazy.html


@kaja47, kaja47@k47.cz, deadbeef.k47.cz, starší články